Nie bądź egoistą... podziel się 😉Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin

strony internetowe poznańChoć obecnie za przygotowanie strony internetowej może wziąć się każdy, nie jest to tak proste, jak się wydaje. No chyba że skorzystamy ze szablonów, które jednak w większości przypadków nie pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Niestety, nie wszyscy do projektowania stron www podchodzą z należytą uwagą, często bagatelizując ten temat. Takie podejście, w połączeniu z brakami wiedzy i doświadczenia, często prowadzi do powstania krzywdzących mitów na temat całego procesu. Warto więc rozprawić się z tymi, z którymi można spotkać się najczęściej.

1. Przepis na dobrą stronę internetową? Łady wygląd?

Layout witryny jest oczywiście bardzo ważny. To on przecież przykuwa wzrok internautów i zachęca ich do zapoznania się z treścią strony. Nie oznacza to jednak, że jest najważniejszy. Co nam bowiem po ładnej witrynie, jeśli będzie działać wręcz skandalicznie wolno. Pierwsze wrażenie będzie pozytywne, ale kolejne już niekoniecznie.

2. Strony internetowe tworzone są tylko dla żywych użytkowników

Mit powielany przez osoby, które nie mają zbytniej wiedzy na temat pozycjonowania. Żeby bowiem do strony internetowej można było w ogóle dotrzeć, musi znajdować się wysoko w wynikach wyszukiwania. To zaś stanie się możliwe dzięki odpowiedniej optymalizacji elementów technicznych, a także samej treści. Słowa kluczowe, link building, content marketing – to wszystko (i wiele więcej) wpływa na widoczność strony w sieci.

3. Im więcej elementów na stronie, tym lepiej

Przeładowanie witryny treścią i niepotrzebnymi elementami wcale nie wpływa pozytywnie na jej odbiór. Strony internetowe Poznań są tworzone z zachowaniem nowoczesnego minimalizmu, który polega na tym, aby zapewnić użytkownikowi dostęp do najważniejszych informacji bez konieczności przeklikiwania się przez kolejne okna i elementy interaktywne.

4. Mobilna wersja strony? A po co to komu?

Znaczenie ruchu mobilnego jest obecnie znacznie większe, niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego tak trudno zrozumieć poglądy, zgodnie z którymi tworzenie mobilnej wersji strony to zadanie nieopłacalne. Głównie ze względu na koszty i czas, jaki pochłania. Jak jednak pokazuje praktyka, witryny bez wersji mobilnej skazane są na znacznie ograniczenie ruchu oraz zmniejszenie liczby osób, do których są w stanie dotrzeć.

5. Tani serwer = dobry serwer

Wpływ na funkcjonowanie strony internetowej ma nie tylko sposób jej wykonania, ale również to, na jakim serwerze się znajduje. Dlatego bagatelizowanie wyboru najlepszej usługi hostingowej jest bardzo groźne. Także ze względu na bezpieczeństwo zasobów. Wszystko to sprawia, że warto tej sprawie poświęcić nieco więcej czasu.

Tworzenie stron internetowych bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może okazać się przykrym doświadczeniem. Zwłaszcza gdy zależy nam na projekcie nowoczesnym, dzięki któremu będziemy w stanie wyróżnić się na tle konkurencji. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy świadczonej przez profesjonalistów, którzy nie kierują się niesprawdzonymi i nieprawdziwymi zasadami, takimi jak te powyżej.