Nie bądź egoistą... podziel się 😉Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin

W sieci często można napotkać pytania o to, na czym warto postawić sklep internetowy. Wybór jest naprawdę bogaty, jednak kilka platform można wyróżnić w sposób szczególny. Która z nich jest najlepsza?

Chcąc odpowiedzieć na tak postawione pytanie, należy najpierw zastanowić się nad tym, czego chcemy i jakie są nasze możliwości. Wpływ na wybór platformy ma bowiem poziom wiedzy na temat programowania oraz zarządzania treścią, a także posiadany budżet. Pozwoli nam to wszystko znacząco zawęzić ostateczny pulę systemów, z których należy wybrać ten, który będzie dla nas najlepszy.

Gotowce, open source czy rozwiązania dedykowane?

Rozwiązaniem najprostszym okaże się oczywiście wybór gotowego, płatnego systemu, który został oparty na modelu SaaS. Dostajemy gotowe narzędzia i funkcje. Wystarczy z nich skorzystać, choć trzeba pamiętać, że niezbędna okaże się pewna wiedza z zakresu zarządzania treścią. Należy też podkreślić, że takie systemy są drogie i ograniczone pod względem rozwoju.

Jeszcze gorzej pod względem kosztów wypadają platformy dedykowane, napisane specjalnie pod właściciela strony internetowej. Drogie jest nie tylko stworzenie oprogramowania dedykowanego, ale również jego rozwój. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze ryzyko związane z samą agencją, która odpowiada za jego obsługę. Jeśli upadnie i zniknie z rynku, zostaniemy z niczym.

Dla osób dopiero startujących z biznesem online najlepszym wyborem wydają się więc rozwiązania open soruce. Dlaczego? Ponieważ generują znikome koszty. Jeśli czujecie się na siłach, możecie wszystko zrobić sami – wtedy nie zapłacicie nic. W przypadku braku wystarczające wiedzy informatycznej, warto skorzystać z usług cenionej agencji. Ich koszt to i tak ułamek ceny, jaką należy zapłacić za gotowy lub dedykowany system.

Sklep internetowy w PrestaShop

Jednym z najpopularniejszych systemów open source jest PrestaShop, wykorzystywany także do zadań profesjonalnych. Największą zaletą tej platformy jest ogromna społeczność, która może pomóc w każdej kwestii. Do tego należy dodać również dostęp do ogromnej ilości modułów i funkcji – możliwości rozwoju sklepu internetowego PrestaShop są więc praktycznie nieograniczone.

Sklepy internetowe PrestaShop są nie tylko przejrzyste, ale również bardzo stabilne. Pozwalają na obsługę wielu systemów płatności internetowej, a także różnych języków i walut. Co istotne, możliwe jest również tworzenie sklepów w PrestaShop responsywnych, a więc dostosowanych do urządzeń mobilnych. Biorąc to wszystko pod uwagę, śmiało można stwierdzić, że jest to jeden z tych systemów, którym warto przyjrzeć się dokładniej.