Nie bądź egoistą... podziel się 😉Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin

tworzenie sklepów internetowychA jak to wygląda u Ciebie?

Polski rynek e-commerce według oficjalnych analiz wart jest już 40 miliardów złotych i wciąż rośnie. A to oznacza, że przybywa zarówno sklepów internetowych, jak też klientów. Taka tendencja MUSI być napędzana przez sklepy dobrze prosperujące, bo gdyby wszyscy źle prosperowali, to rynek by się kurczył. Logiczne, prawda? Prowadzisz sklep internetowy? Prosperuje dobrze czy słabo? A czy wiesz, dlaczego?

Dobre sklepy internetowe przyciągają…

Przyciągają reklamą, bo reklama jest dźwignią handlu i nic się w tej kwestii nie zmieniło od starożytności. Przyciągają umiejętnymi promocjami, bo trzeba wiedzieć co, jak i kiedy obniżyć, by sprzedać więcej. Przyciągają odpowiednim dizajnem, bo każda branża ma swój koloryt i odbiorcy to lubią. Przyciągają wreszcie tym, że są RESPONSYWNE, czyli umożliwiają robienie zakupów także z tabletu czy telefonu. A dlaczego słabo prosperujące sklepy internetowe nie przyciągają? Bo są schowane gdzieś na dnie wyników wyszukiwarki Google, bo nie robią promocji, bo nie dbają o zachęcający wygląd, bo zatrzymały się na epoce monitorów od pecetów… A jak to wygląda u Ciebie?

Dobre sklepy internetowe mają STAŁYCH klientów!

Mają stałych klientów, ponieważ o nich dbają. Dbają poprzez stosowanie korzystnych systemów rabatowych. Dbają ponieważ posiadają czytelną i prostą nawigację, która zachęca wręcz do robienia zakupów. Dbają, bo mają starannie pogrupowane towary, co ułatwia ich odnalezienie. A także dbają, bo błyskawicznie i bezbłędnie realizują zamówienia, co jest możliwe tylko przy daleko posuniętej automatyzacji wielu funkcji e-sklepu. A dlaczego słabo prosperujące sklepy internetowe mają mało stałych klientów? A kto chce być stałym klientem sklepu, który nie szanuje stałych klientów? Który ukrywa przed nimi towary? Który realizuje zamówienia po tygodniu, albo robi pomyłki? A jak to wygląda u Ciebie?

Dobre sklepy internetowe stale się rozwijają…

Bo kto stoi w miejscu, ten się cofa. Dlatego te sklepy internetowe, które chcą być na topie, muszą dbać o częste aktualizacje oraz rozbudowę oprogramowania, by nadążyć za potrzebami rynku, a także za wymogami technologicznymi. Istnieją także pakiety narzędzi usprawniających funkcjonowanie e-sklepów. Jest ich całe MNÓSTWO i wciąż przybywa nowych, lepszych, skuteczniejszych. A klient jest wybredny i lubi, gdy wszystko działa lepiej, szybciej i skuteczniej.

A JAK TO WYGLĄDA U CIEBIE?

Jeżeli nie masz pewności, to może warto zasięgnąć opinii eksperta? Zapraszamy do kontaktu!