Nie bądź egoistą... podziel się 😉Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin

Tu już nie chodzi o to, że przyszłość internetu to RWD… Tak można było mówić jeszcze kilka lat temu. Obecnie można już tylko stwierdzić, że TERAŹNIEJSZOŚĆ internetu to RWD. Jeżeli Twoja strona nie jest RWD, to tak, jakby jej nie było…

 

Responsive Web Design

 

Chodzi konkretnie o to, że strona WWW ma być na tyle „inteligentna”, by zawsze dostosowywała się rozdzielczością do urządzenia, na którym będzie wyświetlana. Przypomnijmy sobie lata przełomowe końca ubiegłego wieku i początku obecnego. Laptopy dopiero wkraczały do akcji. Poza tradycyjnymi monitorami komputerowymi nie było prawie nic innego. A już wówczas zdarzały się problemy z rozdzielczością stron, gdy niektóre elementy uciekały poza zasięg ekranu. A teraz? Mamy tablety, smartfony i całą gamę większych i mniejszych laptopów o różnych przekątnych… Strona internetowa musi być więc elastyczna jak guma. Czyli właśnie responsywna.

 

Nie uciekniesz od RWD!

 

Jeżeli masz stronę w internecie, to znaczy, że chcesz, by była ona odwiedzana. To dotyczy tak samo  (a nawet jeszcze bardziej) sklepu internetowego. Ale Twoim klientom nie wystarczają już laptopy. Dostali do ręki smartfony… I biada temu, kto tego nie zauważył! Bo jego niestety także nie zauważą wszyscy Ci, którym jego strona nie wyświetli się poprawnie. I nie mówimy tu o sporadycznych przypadkach, bo smartfony przejęły już niemal (a może i ponad) połowę ruchu w sieci. Tak więc Twoja strona MUSI być widoczna w telefonie i MUSI się w nim wyświetlać poprawnie.

 

Kto nie jest RWD, ten spada!

 

To, że strona nie wyświetla się poprawnie, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Czy może być gorzej? Może. Mechanizmy Google, które prowadzą ranking stron, sprawdzają także ich zgodność z RWD. I absolutnie nie ma wówczas mowy o skutecznym pozycjonowaniu, choćby nawet dotyczyło to najbardziej przydatnej i lubianej witryny w sieci. Strona, która nie spełnia standardów, spada w rankingu. Roboty Google są pod tym kątem bezwzględne, niczym mityczna Temida.

 

Aktualizuj i buduj strony tylko zgodnie z RWD!

 

To jest naprawdę ostatni moment, by zoptymalizować swoją stronę pod kątem RWD. Za chwilę stoczy się ona w odmęty internetu, do wrakowiska zapomnianych witryn, na których hakerzy testują swoje najnowsze wirusy… Może przesadzamy, ale tylko trochę 🙂 Prawda jest taka, że RWD to już żelazny standard. R5 Studio od 4 już lat tworzy WYŁĄCZNIE responsywne strony, bo innych robić nie ma sensu. My to rozumiemy od dawna. Ty także musisz to zrozumieć – dla dobra swojej strony, swojej firmy i swojego samopoczucia.